26 Haziran 2015 Cuma

İftarın Yıldızı Golf Maraşımİftarın Yıldızı Golf Maraşım

 Yaz aylarının favori yiyeceklerinden biri olan dondurma küçükten büyüğe herkesin tercihi. Bir de bu dondurma Golf Maraşım ise değmeyin yiyenlerin keyfine. O eşssiz lezzet damakta erirken verdiği keyifli dakikaların tadını çıkarın.

 Maraş dondurması benzersiz bir dondurmadır. Golf Maraşım diğer dondurmalardan çok farklı. Nedir farkı? Diye soracak olursanız hemen açıklayayım. Bu dondurma farkını keçi sütü ve salepten alıyor. Maraş dondurmasının bir çok da özelliği var. Bu özelliklerden en belirgin olanı da Golf Maraşım beyazlığı ve yoğun kıvamı. (Dikkat bu yazı Ramazan’da bol iştah açıcı bilgiler içerir: )

 Ürünün tadı kadar çeşitliliği de önemli. Golf Maraşım ile o kadar çok çeşitli tarifler yapabilirsiniz ki. Dondurmalı İrmik Helvası, Dondurmalı Güllaç gibi pek çok başarılı tarifi iftar sofranıza yerleştirebilirsiniz.

 https://www.facebook.com/golfmarasim/app_395766480610581 

 Ben özellikle ramazanda dondurmalı güllaç tarifini yapıyorum. Hem ramazana özel hem de inanılmaz hafif oluyor.

 Bu akşamın menüsü ise Dondurmalı Köstebek Pasta. Onun tarifini vererek yazımı tamamlamak istedim.

 DONDURMALI KÖSTEBEK PASTA

MALZEMELER (4 Kişilik);

 8 dilim Golf Maraşım sade dondurma
 1 adet hazır kakaolu pandispanyanın alt parçası
 Kiraz 

YAPILIŞI

Hazır pandispanyadan büyük bir bardak ağzı ile yuvarlaklar çıkarıyoruz. Kalan kısımlarını rondadan geçiriyoruz. 1 parçayı servis tabağına alıyor ve üzerine 2 dilim Golf Maraşım sade dondurma yerleştiriyoruz. Rondondan geçirdiğimiz pandispanyadan üzerine serpiyoruz. Kirazla servis yapıyoruz. Afiyet olsun

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Blog hesabi olmayanlar arkadaşlar, yorum yazmak isterseniz:anonim bölümünü işaretledikten sonra yorumunuzu yazabilirsiniz.Adınızı yazmayı unutmayın.
Teşekkürler.